Więcej o eko-podpaskach

Są zdrowe, a ich produkcja jest bezpieczna dla Ziemi. Miłe w dotyku, wygodne w użyciu. A do tego kolorowe, designerskie, przywodzą na myśl ekskluzywną bieliznę. O czym mowa? O wielorazowych podpaskach.

Ekologiczne, zdrowe dla kobiet środki higieniczne powstały, bo kobiety postanowiły zadbać o siebie, o swoje zdrowie, o Ziemię.  Wzięły sprawy w swoje ręce. Eko podpaski w różnych miejscach na świecie produkują małe firmy. Amerykański GladRags, kanadyjski Lunapads,  czy polska Naya – wszystkie te firmy są tworzone przez kobiety dla kobiet. Skąd taki pomysł? Jest kilka ważnych powodów, dla których zaczęłyśmy tworzyć nowoczesne wielorazówki.

Bezpieczne dla zdrowia

Zdrowie intymne to ważna sprawa. Jest podstawą dobrego samopoczucia i udanego życia seksualnego. Tymczasem używanie jednorazowych tamponów i podpasek jest często ryzykowne dla zdrowia. Jak twierdzi dr.ginekolog onkolog, Grażyna Kozakiewicz: chemiczne pochłaniacze wilgoci, którymi nasączone są tampony i podpaski wywołują reakcje alergiczne i zwiększają ryzyko zapaleń. Wysuszają delikatną błonę śluzową waginy, a folia, którą pokryte są podpaski może odparzać.

Używając organicznych wielorazówek skutecznie zadbasz o swoje zdrowie intymne. Naturalna bawełna jest przyjazna dla ciała, pozwala skórze oddychać, nie wywołuje podrażnień.  Masz pewność, że po kilku latach stosowania podpasek czy wkładek będziesz dalej zdrowa i będziesz mogła cieszyć się bez ograniczeń swoją seksualnością.

Naturalne

By mieć pewność, że używając wielorazowych podpasek i wkładek dbamy o swoje zdrowie, sprawdźmy, czy powstały z organicznych tkanin. Organic, czyli z naturalnej bawełny pochodzącej z upraw ekologicznych, gdzie nie używa się chemicznych nawozów ani trutek (pestycydów i herbicydów). Tkanina posiada wtedy certyfikat GOTS (Global Organic Textile Standard) – to znaczy że również jej produkcja spełnia wysokie standardy dbania o środowisko, a tkanina nie była chlorowana. Dzięki temu wkładki i podpaski są w pełni naturalne!
naya            naya         
Ekologiczne

Jeśli ważna jest dla Ciebie troska o Matke Ziemię, na pewno ucieszy cię, że dzięki wielorazówkom będziesz naprawdę Eko! Przede wszystkim nie będziesz śmiecić. Wyrzucając zużytą jednorazową podpaskę do kosza nie myślimy zwykle o tym, ile śmieci wytwarzamy. Polki „produkują” 2 miliardy zużytych jednorazówek rocznie! Które rozkładają się na wysypisku śmieci nawet do 300 lat! A wielorazówki po wyrzuceniu znikają z ziemi po 3 miesiącach, zostawiając  zerowy ślad ekologiczny!

Po drugie nie przyłożysz ręki do wycinania drzew. By wyprodukować podpaski jednorazowe, a także pieluchy czy kubeczki jednorazowe - ścina się drzewa. Prowadzi to do wycinki tropikalnych lasów, gdzie zakładane są plantacje szybko rosnącego eukaliptusa.

Używając wielorazowe podpaski nie tylko zadbasz o środowisko, ale też często – jak na przykład w przypadku polskich podpasek Naya  wesprzesz kobiety. Bawełna na podpaski Naya pochodzi z plantacji Fair Trade w Turcji – nie zatrudnia się tam dzieci, a kobiety, które na niej pracują nie tylko mają godziwe zarobki ale też mają udziały w zyskach firmy!

Wygodne

Wielorazowe podpaski to nowoczesny produkt. Kobiety często wahają się po nie sięgnąć, bo obawiają się przeciekania. A wielorazówki nie przeciekają! Nie znajdziesz w nich folii, ani chemicznych pochłaniaczy wilgoci a jednak nie przeciekają dzięki użyciu wysokochłonnego frotte. Mają skrzydełka zapinane na napy –dzięki czemu trzymają się na miejscu. Będzie Ci wygodnie - są oddychające, mięciutkie i miłe w dotyku. 

 

Nienarodzona dziewczynka w połowie ciąży (waży wtedy ćwierć kilograma)– ma w swoich malutkich jajnikach 6 milionów komórek jajowych!

Wagina jest najczystszą przestrzenią kobiecego ciała, czystszą niż usta. Ma pH od 3,8 do 4,5, takie jak czerwone wino :-)

więcej o pieknie kobiecego ciała

  1. Recenzja Oskara Majdy
    7 skutecznych sposobów - recenzja Oskara Majdy"7 skutecznych sposobów na bolesne miesiączki, czyli jak przemienić ból w przyjemność " to według mnie obok „Tańca spirali” Starhawk najważniejsza książka, którą wydano w Polsce w 2016 roku. W odważny, bezpretensjonalny sposób poruszany jest w niej temat miesiączki, obłożonej w Polsce licznymi tabu, marginalizowanej, niejednokrotnie wyszydzanej. A przecież miesiączka jest ważną częścią życia każdej Polki i każdego Polaka. Nasze matki, siostry, żony, partnerki, koleżanki z pracy wszystkie miesiączkują, nawet jeśli większość z nich dokłada wszelkich starań, żeby ten aspekt ich życia pozostał niezauważalny, ukryty. Natalia Miłuńska, która od 18 lat zajmuje  się badaniem cyklu menstruacyjnego i pracuje w tym kontekście z kobietami stawia w swojej książce kilka ważkich tez. Według niej miesiączka nie musi być bolesnym, traumatycznym, doświadczeniem a praca z własnym cyklem menstruacyjnym może pozwolić każdej kobiecie nawiązać kontakt z jej własnym ciałem, jej kobiecością i całym związanym z nimi ogromnym potencjałem.
  2. Recenzja Izy Dziugieł
    Recenzja Izy Dziugieł Jej Wysokość Miesiączka Kochana Kobieto! Jeśli masz przeczytać jedną książkę w tym roku albo w następnym, to niech będzie ta. Ok? Zrób to z szacunku do siebie, bo na taki Ty i Twoje ciało zasługujecie!
  3. Recenzja Magdaleny z krag-kobiet.pl
    Mieszkanie było nieposprzątane, naczynia nieumyte, czytałam!Piękna, ważna i potrzebna książka, która dla wielu kobiet może być pierwszym albo kolejnym krokiem w kierunku większej akceptacji siebie, miłości do swojego ciała, zrozumienia cyklu, szacunku dla kobiecości.