Jak powstają eko-podpaski Naya?
Zobacz cykl życia eko-podpaski
 
(Jedna) Ziemia
Nasz wspólny dom, a jednocześnie źródło wszelkich czerpanych przez nas zasobów i miejsce gdzie trafiają wszystkie odpady ludzkiej działalności.
 rozwiń

 

Czy zastanawiałaś się kiedyś skąd ludzkość czerpie wszystko to, z czego zbudowała całą swoją cywilizację? Wszystko co nas otacza na co dzień? Od budynków, dróg, mostów, poprzez samoloty, samochody, komputery aż po meble, ubrania, podpaski…? Wszystko to z Ziemi właśnie. Każda z tych rzeczy była kiedyś skałą, rudą metalu, lasem… I niestety bardzo niewielka część tego co z Ziemi czerpiemy to tzw. zasoby odnawialne. A co dajemy Ziemi w zamian? Setki milionów ton śmieci, toksycznych odpadów i ścieków. Naukowcy policzyli, że w chwili obecnej aby zaspokoić potrzeby konsumpcyjne naszej cywilizacji i zutylizować produkowane przez nią odpady potrzeba by 1,23 Ziemi. Ten wskaźnik niestety wciąż rośnie a 1,23 to jego średnia wartość dla całej planety ale na przykład dla Stanów Zjednoczonych wynosi on aż 5! A przecież mamy tylko jedną Ziemię! I co więcej nie żyjemy na niej (jeszcze) sami...

 zwiń
I koło się zamyka...
Eko-podpaski rozkładają się w ziemi około 5 miesięcy. Nie pozostawiają po sobie żadnych śladów w postaci zatruwających glebę i wodę trujących substancji chemicznych.
 rozwiń
Czy nie jest to bardzo przyjemna myśl? Nie dość, że dbam o własne zdrowie, nie narażam się na kontakt z dioksynami i innymi podrażniającymi a może i trującymi chemikaliami to jeszcze nie przyczyniam się do powstawania hałd śmieci i zatruwania środowiska! Mogę być dumna ze swojego wyboru! zwiń
Ekologiczna uprawa bawełny
Bawełna uprawiana jest na eko plantacjach w Turcji – bez żadnych środków chemicznych i zgodnie z zasadami fair trade.
 rozwiń
Plantacje posiadają certyfikaty IFOAM (International Federation of Organic Agriculture Movements) i podlegają stałemu nadzorowi pod kątem spełniania wszelkich wymogów i standardów rolnictwa ekologicznego. Nadzór ten sprawowany jest przez instytucje akredytowane przez Unię Europejską (IMO – Szwajcaria i SKAL – Holandia). Oznacza to, że w całym procesie hodowli bawełny nie są używane żadne chemiczne nawozy ani środki ochrony roślin (pestycydy i herbicydy) a bawełna zbierana jest wyłącznie ręcznie. Rolnictwo ekologiczne charakteryzuje się również dbałością o zachowanie gleby, środowiska i klimatu dla przyszłych pokoleń, a więc nie prowadzi rabunkowej gospodarki tymi zasobami. Ponadto kieruje się zasadą fair trade, czyli troszczy się o zapewnienie dobrobytu i opieki socjalnej wszystkim osobom zatrudnionym przy hodowli, zbieraniu i przetwarzaniu bawełny.
http://www.ifoam.org/index.html
http://www.imo.ch/
http://www.skal.com/
 zwiń
Satysfakcja na lata
Jednorazowy zakup eko-podpasek to inwestycja, która zwraca się po półtorej roku. Dzięki niej zadbasz o swoje ciało, zdrowie i o Ziemię.
 rozwiń
W zależności od intensywności miesiączki potrzebne jest Ci od 9 do 13 eko-podpasek. To wydatek rzędu 120 – 180 złotych. I na 4 lata masz z głowy kupowanie podpasek! A ile korzyści! Przeczytaj wypowiedzi kobiet, które przekonały się już o tym na własnej skórze.
 zwiń
Ekologiczna przędzalnia
Eko bawełna jest przetwarzana w eko przędzalniach. Materiał otrzymuje certyfikat GOTS (Global Organic Textile Standard).
 rozwiń
Cały proces przetwarzania bawełny, podobnie jak wcześniej jej hodowla podlega ścisłej kontroli pod kątem spełniania wymogów stawianych tkaninom posiadającym certyfikat GOTS (Global Organic Textile Standard). Oczyszczanie, przędzenie i tkanie bawełny musi być wolne od wszelkich środków chemicznych. Gotowe tkaniny nie mogą być chlorowane, co gwarantuje, że nie zawierają dioksyn. Do ich barwienia używa się środków odpowiadających normom dla ekologicznych tkanin.
http://www.global-standard.org/

 zwiń
Eko podpaski Naya
W Polsce z eko- bawełny szyjemy ekologiczne i zdrowe podpaski dla nowoczesnych kobiet, które chcą dbać o zdrowie własne i naszej planety.
 rozwiń

Eko podpaski są zdrowe bo dzięki restrykcyjnym normom ekologicznego rolnictwa i produkcji tkanin masz pewność, że Naye nie zawierają żadnych szkodliwych substancji chemicznych, w tym rakotwórczych dioksyn. Nie powodują podrażnień skóry mogących prowadzić do infekcji. Są nowoczesne bo promują szacunek dla Ziemi i styl życia zgodny nie tylko z naszymi ale i Jej potrzebami. I przede wszystkim wygodne - bo Naye są mięciutkie i bardzo przyjemne w dotyku, nie zawierają foliowych wkładów, więc w pełni przepuszczają powietrze i nie odparzają delikatnej skóry. Posiadają zapinane na zatrzask skrzydełka, ponadto możesz sama regulować ich grubość. przejdź do sklepu


 zwiń