Co to są Naye?
To ekologiczne, wielorazowe podpaski z materiału. Istnieje 5 ważnych powodów, dla których warto spróbować:

1. Twoje zdrowie. W podpasce Naya nie ma żadnych chemikaliów, których pełno w jednorazówkach (związków chloru, używanych do wybielania miazgi papierowej, higroskopijnych żeli, folii a nawet rakotwórczych dioksyn). Podpaski Naya szyte są z ekologicznej bawełny z certyfikatem organic (GOTS),organic są hypoalergiczne i oddychające. Dzięki temu chronią przed oparzeniami i podrażnieniami.
2. Ekologia - nie zanieczyszczasz Ziemi jednorazówkami i folią, w którą są zapakowane. Szacuje się, że rocznie Polki produkują 2 miliardy jednorazowych podpaskowych śmieci... Także produkcja jednorazówek generuje olbrzymie zanieczyszczenia dla środowiska.
3. Wygoda. Naye są miękkie, kolorowe i przyjemne w dotyku. Pod koniec miesiączki Twoja skóra nie musi być podrażniona i odparzona. Podpaski Naya są miękkie, naturalne i przepuszczają powietrze. Zdziwisz się jak dobrze będziesz się czuła, gdy zmienisz jednorazowe foliowe podpaski na materiałowe.

podpaskipodpaski2
4. Oszczędność czasu i pieniędzy. Podpaski Naya kupujesz raz na 4 lata! Dzięki temu wydasz na nie połowę mniej niż na jednorazówki, które zużyłabyś w tym czasie.
5. Zmiana nastawienia do ciała i miesiączki – używanie podpasek ekologicznych sprawia, że kobiety zaczynają zauważać i doceniać swój cykl miesięczny. Okres przestaje być co miesięczną niewygodą. Staje się czasem spotkania ze sobą i własnym ciałem.Z czego są zrobione podpaski Naya?
Z ekologicznej flaneli i wysokochłonnego frotte. Materiały użyte w produkcji podpasek Naya mają certyfikat GOTS (Global Organic Textile Standard) i pochodzą z ekologicznych upraw bawełny w okolicach Izmiru, w Turcji.

Jak Naye są zbudowane?
Posiadają zapinane na zatrzask skrzydełka, ponadto możesz sama regulować ich grubość poprzez umieszczenie w specjalnej kieszonce jednego bądź dwóch chłonnych wkładów. Są dostępne w trzech rozmiarach – na Dzień, na Noc i Mini, który służy również doskonale jako wkładka higieniczna.

Naya na DzienJak używać podpasek Naya?
Każda podpaska Naya na Dzień to komplet składający się z podpaski i dwóch wkładów. W zależności od intensywności miesiączki możesz umieścić w kieszonce jeden bądź dwa wkłady. Potem przy pomocy zatrzasku zapinasz podpaskę przymocowując ją jednocześnie do bielizny. I już, to takie proste!

Co robić z użytymi podpaskami Naya, jak je prać?
Najpierw trzeba wyjąć wkłady z zewnętrznych kieszonek co umożliwi ich dokładniejsze pranie. Potem wszystkie części używanej podpaski namaczamy w zimnej wodzie na 2 – 3 godziny. Można oczywiście na dłużej ale 2 – 3 godziny to optimum potrzebne aby odmoczyć krew z podpasek. Potem wyżymamy podpaski i pierzemy w ręku bądź w pralce w temperaturze do 60ºC. Do prania Nay lepiej nie używać odplamiaczy ani wybielaczy, bo są to substancje chemiczne podrażniające skórę i bardzo zanieczyszczające środowisko. Jeżeli przestrzegamy instrukcji prania odplamiacze ani wybielacze nie są potrzebne. Nie zalecamy również stosowania płynów do płukania zarówno z przyczyn ekologicznych jak i dlatego, że zmniejszają chłonność tkanin.

Jak często zmieniać podpaski Naya?
Tak samo często jak podpaski, których używałaś do tej pory, w zależności od dnia menstruacji i intensywności krwawienia. Tak samo jednak jak przy jednorazowych podpaskach nie zaleca się noszenia tej samej podpaski dlużej niż przez kilka godzin.

 Czy podpaski Naya są wygodne?

Jeszcze jak! Są uszyte z mięciutkiej flaneli, bardzo przyjemnej w dotyku. Nie zawierają żadnych foliowych wkładek, więc przepuszczają powietrze. Dzięki temu nie odparzają delikatnej skóry i nie podrażniają śluzówki. Nie powodują również alergii bo są uszyte z bawełny ekologicznej, nie zawierającej żadnych dodatków chemicznych. Po pierwszym użyciu nie będziesz już mogła wyobrazić sobie używania innych podpasek!
podpaski3
Czy kosztują więcej niż jednorazówki?
Nie. Nawet są od nich tańsze. Jeśli miesięcznie wdajesz na jednorazówki około 8zł, w ciągu 4 lat wydasz 380 złoty. Zestaw podpasek wielorazowych kosztuje 150 złotych. To ponad połowę mniej!

Ilu będę potrzebować?
Od 6 do 12 sztuk w ciągu jednego cyklu. Zależy to od intensywności miesiączki. Zmieniaj je tak często jak potrzebujesz – pamiętaj, że trzeba zmieniać całą podpaskę, a nie tylko sam wkład.

Czy podpaski Naya nie przeciekają?
Podpaski Naya są tak zaprojektowane, aby być skuteczne i wygodne. Ich zapinane skrzydełka chronią brzegi bielizny przed poplamieniem a wkłady zawierają bardzo chłonne frotte zapewniające najwyższe bezpieczeństwo i skuteczność. Jeśli masz bardzo intensywne miesiączki możesz używać dwóch wkładów bądź podpasek Naya na Noc z dodatkową wkładką.

Czy można używać podpasek Naya w nocy?
Oczywiście! Jeżeli do tej pory używałaś w dzień i nocy tych samych podpasek to nie ma powodu abyś zmieniała ten zwyczaj. Jeżeli natomiast potrzebujesz w nocy dodatkowej ochrony wypróbuj Nayę na Noc, która jest większa i zapewni Ci maksymalny komfort i bezpieczeństwo.

Czy można używać podpasek Naya w czasie połogu?
Połóg to czas bardzo szczególny. Bardzo często potrzebujemy wtedy podpaski bardzo chłonnej i wyjątkowo wygodnej i delikatnej. Dlatego podpaski Naya są na ten czas idealne. Nie tylko nie podrażniają ale również zapewniają odpowiednią wentylację tak delikatnego w połogu krocza.

saszetkaA jak obchodzić się z podpaskami Naya poza domem?
Nic nie stoi na przeszkodzie abyś mogła cieszyć się podpaskami Naya również w pracy czy podróży. Pomoże Ci w tym specjalna nieprzemakalna saszetka dostępna w naszym sklepie. Jest ona szczelnie zamykana na suwak i podzielona na przegródki, dzięki którym można w niej przechowywać jednocześnie nie używane i używane podpaski. Jeżeli jesteś poza domem możesz zbierać zużyte podpaski z całego dnia do saszetki, która zatrzyma w środku zarówno wilgoć jak i wszelkie zapachy. Nie należy jednak przetrzymywać zużytych podpasek w saszetce zbyt długo. Kiedy tylko to możliwe trzeba je wyjąć, namoczyć i uprać.

Podpaski jednorazowe wydają się być bezpieczniejsze i czystsze, bardziej higieniczne. Czy to prawda? “Wydają się być” to dobre sformułowanie. Jednorazówki nie są sterylizowane, bo to zmniejszyłoby ich chłonność. Dlatego mogą zawierać różne bakterie i grzyby, a jeśli były bielone chlorem, również rakotwórcze dioksyny. Podpaski z materiału stosowało wiele pokoleń kobiet i nigdy nie doprowadziło to do żadnych chorób ani epidemii.
 
Tytuł:

Nick:

Treść:

Tekst z obrazka:

CAPTCHA

Nienarodzona dziewczynka w połowie ciąży (waży wtedy ćwierć kilograma)– ma w swoich malutkich jajnikach 6 milionów komórek jajowych!

Wagina jest najczystszą przestrzenią kobiecego ciała, czystszą niż usta. Ma pH od 3,8 do 4,5, takie jak czerwone wino :-)

więcej o pieknie kobiecego ciała

  1. Recenzja Oskara Majdy
    7 skutecznych sposobów - recenzja Oskara Majdy"7 skutecznych sposobów na bolesne miesiączki, czyli jak przemienić ból w przyjemność " to według mnie obok „Tańca spirali” Starhawk najważniejsza książka, którą wydano w Polsce w 2016 roku. W odważny, bezpretensjonalny sposób poruszany jest w niej temat miesiączki, obłożonej w Polsce licznymi tabu, marginalizowanej, niejednokrotnie wyszydzanej. A przecież miesiączka jest ważną częścią życia każdej Polki i każdego Polaka. Nasze matki, siostry, żony, partnerki, koleżanki z pracy wszystkie miesiączkują, nawet jeśli większość z nich dokłada wszelkich starań, żeby ten aspekt ich życia pozostał niezauważalny, ukryty. Natalia Miłuńska, która od 18 lat zajmuje  się badaniem cyklu menstruacyjnego i pracuje w tym kontekście z kobietami stawia w swojej książce kilka ważkich tez. Według niej miesiączka nie musi być bolesnym, traumatycznym, doświadczeniem a praca z własnym cyklem menstruacyjnym może pozwolić każdej kobiecie nawiązać kontakt z jej własnym ciałem, jej kobiecością i całym związanym z nimi ogromnym potencjałem.
  2. Recenzja Izy Dziugieł
    Recenzja Izy Dziugieł Jej Wysokość Miesiączka Kochana Kobieto! Jeśli masz przeczytać jedną książkę w tym roku albo w następnym, to niech będzie ta. Ok? Zrób to z szacunku do siebie, bo na taki Ty i Twoje ciało zasługujecie!
  3. Recenzja Magdaleny z krag-kobiet.pl
    Mieszkanie było nieposprzątane, naczynia nieumyte, czytałam!Piękna, ważna i potrzebna książka, która dla wielu kobiet może być pierwszym albo kolejnym krokiem w kierunku większej akceptacji siebie, miłości do swojego ciała, zrozumienia cyklu, szacunku dla kobiecości.