Relacje z warsztatów

Paula: Chciałabym zachęcić wszystkie z Was do dołączenia do czerwonego namiotu. Natalia jest wspaniałą prowadzącą, która zaprasza do wyjątkowych doświadczeń. Zanim nie dołączyłam, nie zdawałam sobie sprawy z tego, jak bardzo brakuje mi takiej przestrzeni. Z kobietami rozmawiam cały czas, ale czerwony namiot przynosi kontakt ze sobą i z innymi na zupełnie innym poziomie. Brzmi to może zagadkowo, ale podczas spotkań każda osoba odkryje coś nowego. Mnie dały one nie tylko bezcenną wiedzę na temat kobiecego cyklu, ale też większy wewnętrzny spokój i pewność siebie. Moje podejście do miesiączki się zmieniło, teraz czuję, jak wiele jest jeszcze do zrozumienia. Dziękuję.

Ania: Natalia, bardzo dziękuję za materiały i za warsztaty. Cały weekendowy warsztat był pełen wrażeń i odkryć. Dzięki Tobie miałam okazję przyjrzeć się lepiej sobie i cyklowi w jakim jestem od kilkunastu lat, dokładniej zobaczyć jakimi prawami się rządzi, jak na mnie wpływa i jaki drzemie w nim potencjał. Pokazałaś też jak go wykorzystać i jak ( i kiedy) zatroszczyć się o siebie. Stworzyłaś przestrzeń do zadania pytań i uzyskania odpowiedzi na pytania, których czasem przez zabieganie lub ze wstydu sobie nie zadajemy. Ciesze się, że dzięki otwartości uczestniczek i atmosferze jaką stworzyłyśmy wspólnie tak wiele się zadziało i zadziewa się dalej. Czuję głęboko w sobie że te warsztaty zapoczątkowały czy dopełniły zmianę która wybrzmiała i pozwalam jej w końcu zaistnieć. Jestem bardziej czujna i uważna, bardziej świadoma siebie. Wiem że jest to cenna umiejętność, ktorą zabieram ze sobą w dalsza podróż przez życie. Dziękuję Ci.

Dominika: chciałam Ci serdecznie podziękować za warsztaty i za Twoją pracę i wysiłek który wkładasz. Dziękuję Ci za mądrość i energię którą dajesz w trakcie zajęć i za stawiane tam pytania, które krok po kroku otwierają coś nowego we mnie. I dają mi możliwość poznawania lepiej samej siebie. Cieszę się że mam możliwość uczestniczenia i przeżywania wielu emocji w gronie tak cudnych kobiet. Już teraz widzę jak niesamowicie spotkania w namiocie na mnie wpływają - na moje życie na moje podejście do siebie i innych ludzi. Poczułam przypływ niesamowitej energii, niezależności i wolności w moim życiu. Mam wrażenie że weszłam w jakiś kolejna etap mojego życia. Etap kiedy staram się być dokładnie taka jaka chcę, zaczynam robić dokładnie to na co ja mam ochotę. Do tej pory miałam tendencję raczej do podporządkowywania się. Starałam się unikać konfrontacji jeśli miałam inne zdanie. Zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym. Teraz jest zupełnie inaczej. Jestem ja i to co ja chcę, czasami aż samą siebie zaskakuje siłą jaką mam w sobie.

Kalina: w Czerwonym Namiocie wydarzyło się dla mnie znacznie więcej niż się spodziewałam. Głębiej to wszystko poszło i przemiana jest bardziej radykalna niż zakładałam. Inicjujesz mocną i głęboką pracę, za to bardzo Ci dziękuję:)  

Karolina Kosko nigdy nie zapomnę spotkania w Namiocie przed moim porodem. Kiedy po raz pierwszy usłyszałam o Czerwonym Namiocie poczułam wielką tęsknotę. Kiedy okazało się, że jest taka możliwość, żeby spotkać się w takiej przestrzeni z kobietami poczułam ogromną radość. Za każdym razem w Czerwonym Namiocie doświadczam jakiegoś niesamowitego poczucia wspólnoty z innymi kobietami… doświadczam pomocy i wielu darów. Spotkałam się z kobietami w Czerwonym Namiocie tuż przed porodem, prosiłam o pomoc, dostałam konkretne wskazówki, co jest potrzebne by poród mógł się rozpocząć, co jest potrzebne by był dobrym doświadczeniem, co trzeba zostawić a co zaprosić. Kobiety pomagały mi rozpuścić napięcie, oswoić lęk, śpiewały dla mnie i ze mną, tańczyły, na koniec wspólna uczta…nigdy tego nie zapomnę…

Barbara Brzeżycka jestem silniejsza wewnętrznie i cieszę się, że jestem kobietą.

Uczestnicząc w warsztacie "Czerwony Namiot" otrzymałam kilka cennych wiadomości na temat cyklu - menstruacji. Przez wiele lat żyłam w nieświadomości jakim darem jest krew miesięczna, jaką ma moc i wpływ na organizm kobiety. Uświadomiłam sobie, że nie jest to wydarzenie wstydliwe, które trzeba ukryć przed światem, a w takim kulcie zostałam wychowana. Przez wiele lat, temat był nieporuszany i jakby przeszkadzający i niewygodny w życiu codziennym. W szkole była jedyna lekcja biologii, na której dziewczynki mogły dowiedzieć się o swoim organizmie i pierwszej miesiączce. W domu także była jedyna rozmowa, gdy nastał moment dojrzewania i mój początek krwawienia. Dziś jakże moje podejście zmieniło się! Dzięki uczestnictwu w warsztatach "Czerwony Namiot" wiem, że cykl menstruacji powiązany jest z cyklem księżyca. Prowadząca warsztat, w bardzo piękny i naturalny sposób zapoznaje nas z własną godnością i mocą krwi. Jako kobieta jestem silniejsza wewnętrznie, pełna, uświadomiona i cieszę się, że jestem kobietą.

 
Tytuł:

Nick:

Treść:

Tekst z obrazka:

CAPTCHA

Nienarodzona dziewczynka w połowie ciąży (waży wtedy ćwierć kilograma)– ma w swoich malutkich jajnikach 6 milionów komórek jajowych!

Wagina jest najczystszą przestrzenią kobiecego ciała, czystszą niż usta. Ma pH od 3,8 do 4,5, takie jak czerwone wino :-)

więcej o pieknie kobiecego ciała

  1. Recenzja Oskara Majdy
    7 skutecznych sposobów - recenzja Oskara Majdy"7 skutecznych sposobów na bolesne miesiączki, czyli jak przemienić ból w przyjemność " to według mnie obok „Tańca spirali” Starhawk najważniejsza książka, którą wydano w Polsce w 2016 roku. W odważny, bezpretensjonalny sposób poruszany jest w niej temat miesiączki, obłożonej w Polsce licznymi tabu, marginalizowanej, niejednokrotnie wyszydzanej. A przecież miesiączka jest ważną częścią życia każdej Polki i każdego Polaka. Nasze matki, siostry, żony, partnerki, koleżanki z pracy wszystkie miesiączkują, nawet jeśli większość z nich dokłada wszelkich starań, żeby ten aspekt ich życia pozostał niezauważalny, ukryty. Natalia Miłuńska, która od 18 lat zajmuje  się badaniem cyklu menstruacyjnego i pracuje w tym kontekście z kobietami stawia w swojej książce kilka ważkich tez. Według niej miesiączka nie musi być bolesnym, traumatycznym, doświadczeniem a praca z własnym cyklem menstruacyjnym może pozwolić każdej kobiecie nawiązać kontakt z jej własnym ciałem, jej kobiecością i całym związanym z nimi ogromnym potencjałem.
  2. Recenzja Izy Dziugieł
    Recenzja Izy Dziugieł Jej Wysokość Miesiączka Kochana Kobieto! Jeśli masz przeczytać jedną książkę w tym roku albo w następnym, to niech będzie ta. Ok? Zrób to z szacunku do siebie, bo na taki Ty i Twoje ciało zasługujecie!
  3. Recenzja Magdaleny z krag-kobiet.pl
    Mieszkanie było nieposprzątane, naczynia nieumyte, czytałam!Piękna, ważna i potrzebna książka, która dla wielu kobiet może być pierwszym albo kolejnym krokiem w kierunku większej akceptacji siebie, miłości do swojego ciała, zrozumienia cyklu, szacunku dla kobiecości.