Warsztaty

Kraków, Czerwony Namiot, warsztat weekendowy 15-16 stycznia 2017

Warszawa, Czerwony Namiot, warsztat weekendowy, 11-12 lutego 2017

Czerwony Namiot. Przywracam wiedzę i szacunek do kobiecego ciała i jego naturalnych rytmów – podczas wykładów i warsztatów w Czerwonym Namiocie, a także na portalu miesiaczka.com i w firmie Naya.

  Zapraszam na

•    Sesje indywidualne pracy z ciałem
•    Wykłady
•    Szkolenia dla profesjonalistek pracujących na co dzień z kobietami
•    Cykliczne spotkania Czerwonego Namiotu w Warszawie
•    Spotkania Czerwonego Namiotu w Twoim mieście
•    Warsztaty dla dziewczynek i ich mam
•    Ceremonie z okazji 1 miesiączki

Czerwony Namiot to tradycja kobiecych spotkań, to piękna, bezpieczna kobieca przestrzeń. Kobiety wielu kultur, od zarania dziejów spotykały się w czerwonych namiotach, szałasach księżycowych by celebrować życie, opowiadać swoje historie, razem tańczyć i ucztować. Kobiety towarzyszyły sobie nawzajem w ważnych momentach zmiany - pierwszej miesiączki, małżeństwa, porodu, menopauzy i w codziennym życiu.
Ożywiam tradycję Czerwonego Namiotu. Od 2006 roku prowadzę autorskie warsztaty Czerwony Namiot, przywracam do życia tę dawną, kobiecą tradycję. Na nowo odbudowuję nasze bycie w ciele, świadome czucie. Wspólnie, razem z kobietami wychodzimy odważnie na spotkanie naszego ciała, odnajdujemy wiele darów, które ma nam do zaoferowania ciało, kobiecy cykl. Zbieram tę płynąca z doświadczenia wiedzę.
Ważną częścią tego procesu jest przywracanie wiedzy o ciele, cyklu i jego bogactwie, dlatego integralną częścią Czerwonego Namiotu są wykłady.  Podczas warsztatów wchodzimy w doświadczenie kolejnych faz cyklu, uzdrawiamy trudne doświadczenia, które oddzielały nas od ciała, od nas samych.   Pracujemy metodą kręgu, przez taniec i ruch, wizualizację, rysowanie intuicyjne. Odkrywamy i rozpalamy kobiecy Ogień, twórczą, odważną energię i przekładamy ją na nasze życie.

Sesje indywidualne pracy z ciałem i cyklem
Zapraszam kobiety, które chcą odkrywać swój cykl, wyregulować go, poznać jego mądrość. Na sesjach indywidualnych pracujemy z bolesnymi miesiączkami, nieregularnym cyklem, pms-em, odblokowujemy energię owulacji jak i odkrywamy duchowy wymiar miesiączki.

Wykłady
Wykłady na temat cyklu, zdrowia, współpracy z ciałem dla kobiet, mężczyzn, a także dla profesjonalistów zajmujących się pracą z ludźmi.
Zapraszam Kobiety, które chcą poznać rytm swojego ciała  i dobrze się w nim czuć. Otworzyć się na kobiecą energię, być twórcze i spełnione. Zapraszam mężczyzn, którzy chcą lepiej rozumieć kobiety.
Zapraszam ludzi, którzy pracują na co dzień z ludźmi: terapeutki, lekarki, nauczycieli jogi.
Wykład jest połączony z multimedialną prezentacją.

Podczas wykładu opowiadam o:
•    cyklu i współpracy z nim na poziomie fizycznym, psychologicznym i duchowym
•    głębokiej i życiowej filozofii, która płynie z poznania i zrozumienia mądrości kobiecego ciała
•    naszym związku z Matką Ziemią
•    alternatywnych produktach miesiączkowych oraz o tym, jak powstają artykuły higieniczne dla kobiet i jaki ma to wpływ na środowisko naturalne i na nasze zdrowie.

Warsztaty Czerwony Namiot
Dla kogo? dla kobiet, które chcą poznać swój naturalny cykl i nauczyć się z nim współpracować, dla kobiet przed porodem, dla kobiet, które chcą zajść w ciąże i przygotowac się na dziecko;
Każda z nas jest obdarzona niezwykłym darem – pięknym, kobiecym ciałem. To ciało ma swój rytm, który możemy poznać. Warsztaty dedykowane są  poznaniu własnego cyklu na poziomie fizycznym, psychologicznym i duchowym. Uczymy się rozpoznawać własny rytm i  współpracować z nim w codziennym życiu. Spotkamy się z kulturowymi barierami, które oddzielają nas od naszej cielesności i rozpuścimy je w bezpieczny i lekki sposób.
Zapraszam Kobiety, którym
•    Zależy na własnym rozwoju
•    Chcą wzbogacić swoją wiedzę na temat tego, jak można lepiej zadbać o swoje ciało i siebie
•    Chcą wejść w realny, głęboki kontakt ze swoim ciałem, poznać je i dobrze się w nim czuć
•    Chcą zyskać nowe spojrzenie na zdrowie i seksualność
•    Obudzić zmysłowość i przyjemność, radość  życia
•    Zapraszam też gorąco kobiety, które chcą zajść w ciążę i przygotować się na dziecko!
W programie: W trakcie zajęć będziemy wchodzić w kontakt z kolejnymi fazami cyklu i odkrywać ich niesamowity potencjał. Poprzez taniec i medytację w ruchu będziemy rozwijać umiejętność świadomego czucia. Wspólnie uzdrowimy i rozpuścimy to, co oddziela nas od naszej kobiecości. Poprzez pracę z wizją, ceremonie i pieśni będziemy uwalniać nasz twórczy potencjał i uczyć się, jak przemijać i skutecznie kończyć to, co nie służy już naszemu życiu.  Poznamy też proste, skuteczne sposoby na nieprzyjemne symptomy cyklu: napięcie przedmiesiączkowe i bolesne miesiączki. A wszystko to z lekkością!

Spotkania Czerwonego Namiotu w Twoim mieście
Od kilku lat prowadzę Latający Czerwony Namiot - podróżuję po Polsce z wykładami i warsztatami na zaproszenie stowarzyszeń, grup kobiecych, instytucji kulturalnych, doul i położnych. Jeśli chcesz, żeby Czerwony Namiot pojawił się w Twoim mieście skontaktuj się ze mną.

Warsztaty dla dziewczynek i ich mam
Masz córeczkę i chciałabyś dać jej dobry, wspierający przekaz na temat kobiecości i kobiecego ciała? Chcesz, żeby dobrze wspominała swoją pierwszą miesiączkę? Żeby z radością i lekkością wkroczyła w nowy etap życia – stawania się kobietą? Jeśli tak, zapraszam Was na warsztat!
Podczas warsztatu dla Mam pogłębimy nasz kontakt z ciałem, zaczniemy lepiej poznawać nasz cykl, rytm ciała na poziomie fizycznym, emocjonalnym i duchowym. Poznamy inspirujące przykłady inicjacji dla dziewczynek z różnych kultur. Wreszcie – spotkamy się z przekazem na temat miesiączki i ciała, który wyniosłyśmy z domu i z naszych pierwszych doświadczeń. Wspólnie będziemy mogły ten przekaz zrewidować i od nowa stworzyć – dobry, twórczy, wspierający dla nas samych i naszych córek.
Podczas warsztatu dla Córek będziemy dużo tańczyć, śmiać się i rysować. Naszym przewodnikiem będzie Motyl, który pokaże nam, co to jest cykl i jak przebiega zmiana z dziewczynki w kobietę.  Będziemy budować dobry kontakt z ciałem. Będziemy też szczerze rozmawiać o miesiączce i odpowiemy na 101 pytań na temat dorastania

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel. 606-831-140

 

 
Tytuł:

Nick:

Treść:

Tekst z obrazka:

CAPTCHA

Nienarodzona dziewczynka w połowie ciąży (waży wtedy ćwierć kilograma)– ma w swoich malutkich jajnikach 6 milionów komórek jajowych!

Wagina jest najczystszą przestrzenią kobiecego ciała, czystszą niż usta. Ma pH od 3,8 do 4,5, takie jak czerwone wino :-)

więcej o pieknie kobiecego ciała

  1. Recenzja Oskara Majdy
    7 skutecznych sposobów - recenzja Oskara Majdy"7 skutecznych sposobów na bolesne miesiączki, czyli jak przemienić ból w przyjemność " to według mnie obok „Tańca spirali” Starhawk najważniejsza książka, którą wydano w Polsce w 2016 roku. W odważny, bezpretensjonalny sposób poruszany jest w niej temat miesiączki, obłożonej w Polsce licznymi tabu, marginalizowanej, niejednokrotnie wyszydzanej. A przecież miesiączka jest ważną częścią życia każdej Polki i każdego Polaka. Nasze matki, siostry, żony, partnerki, koleżanki z pracy wszystkie miesiączkują, nawet jeśli większość z nich dokłada wszelkich starań, żeby ten aspekt ich życia pozostał niezauważalny, ukryty. Natalia Miłuńska, która od 18 lat zajmuje  się badaniem cyklu menstruacyjnego i pracuje w tym kontekście z kobietami stawia w swojej książce kilka ważkich tez. Według niej miesiączka nie musi być bolesnym, traumatycznym, doświadczeniem a praca z własnym cyklem menstruacyjnym może pozwolić każdej kobiecie nawiązać kontakt z jej własnym ciałem, jej kobiecością i całym związanym z nimi ogromnym potencjałem.
  2. Recenzja Izy Dziugieł
    Recenzja Izy Dziugieł Jej Wysokość Miesiączka Kochana Kobieto! Jeśli masz przeczytać jedną książkę w tym roku albo w następnym, to niech będzie ta. Ok? Zrób to z szacunku do siebie, bo na taki Ty i Twoje ciało zasługujecie!
  3. Recenzja Magdaleny z krag-kobiet.pl
    Mieszkanie było nieposprzątane, naczynia nieumyte, czytałam!Piękna, ważna i potrzebna książka, która dla wielu kobiet może być pierwszym albo kolejnym krokiem w kierunku większej akceptacji siebie, miłości do swojego ciała, zrozumienia cyklu, szacunku dla kobiecości.