Doświadczenie kobiet


urodziny Naya
Naya obchodzi 8. urodziny!
Naya to
Czerwony Namiot – warsztaty, wykłady, ceremonie dla dziewczynek i kobiet
Serwis miesiaczka.com - od 8 lat piszę z miłością o kobiecym ciele, cyklu i miesiączce
Eko podpaski Naya - od 8 lat tworzę zdrową, bezpieczną alternatywę dla kobiet i Ziemi

Weź udział w Urodzinowym Konkursie Naya!
Wygraj jedną z wyjątkowych nagród!
3 Zestawy podpasek Naya Mix na Próbę!
2 książki 7 skutecznych sposobów na bolesne miesiączki, czyli jak przemienić ból w przyjemność.
1 warsztat weekendowy Czerwony Namiot o wartości 370zł! 
Konkurs Ja-Ciało
Jak wziąć udział w Konkursie? Napisz, namaluj, nagraj, narysuj, zaśpiewaj o swoim doświadczeniu ciała. Czym dla Ciebie jest ciało? Jak układa się Wasz relacja? Jakim językiem mówi do Ciebie ciało?
Może chcesz opisać jakąś konkretną historię (na przykład związaną z miesiączkowym bólem? jego uzdrowieniem?), może przedstawić swoją relacje z ciałem, jako całością, a może pójść jeszcze krok dalej i pokazać perspektywę ciała? Jak ono czuje się z Toba jak doświadcza życia?
Jakkolwiek by było – zapraszam do udziału w konkursie. To ważne, żebyśmy mogły wyrażać swoją perspektywę, opowiadać swoje historie. Miesiaczka.com jest forum do opowiadania historii kobiecego ciała. Zapraszam!
Tekst wyślij do 15 stycznia 2017 na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.   Wybrane teksty opublikujemy na miesiaczka.com, a pośród wszystkich uczestniczek konkursu wylosujemy wyjątkowe nagrody.

W tym dziale zapraszam do zamieszczania swoich historii, zadawania pytań, komentowania - tu możesz opisać swoje doświadczenie miesiączki, przeczytać o doświadczeniach innych kobiet.
 
Tytuł:

Nick:

Treść:

Tekst z obrazka:

CAPTCHA

Nienarodzona dziewczynka w połowie ciąży (waży wtedy ćwierć kilograma)– ma w swoich malutkich jajnikach 6 milionów komórek jajowych!

Wagina jest najczystszą przestrzenią kobiecego ciała, czystszą niż usta. Ma pH od 3,8 do 4,5, takie jak czerwone wino :-)

więcej o pieknie kobiecego ciała

  1. Recenzja Oskara Majdy
    7 skutecznych sposobów - recenzja Oskara Majdy"7 skutecznych sposobów na bolesne miesiączki, czyli jak przemienić ból w przyjemność " to według mnie obok „Tańca spirali” Starhawk najważniejsza książka, którą wydano w Polsce w 2016 roku. W odważny, bezpretensjonalny sposób poruszany jest w niej temat miesiączki, obłożonej w Polsce licznymi tabu, marginalizowanej, niejednokrotnie wyszydzanej. A przecież miesiączka jest ważną częścią życia każdej Polki i każdego Polaka. Nasze matki, siostry, żony, partnerki, koleżanki z pracy wszystkie miesiączkują, nawet jeśli większość z nich dokłada wszelkich starań, żeby ten aspekt ich życia pozostał niezauważalny, ukryty. Natalia Miłuńska, która od 18 lat zajmuje  się badaniem cyklu menstruacyjnego i pracuje w tym kontekście z kobietami stawia w swojej książce kilka ważkich tez. Według niej miesiączka nie musi być bolesnym, traumatycznym, doświadczeniem a praca z własnym cyklem menstruacyjnym może pozwolić każdej kobiecie nawiązać kontakt z jej własnym ciałem, jej kobiecością i całym związanym z nimi ogromnym potencjałem.
  2. Recenzja Izy Dziugieł
    Recenzja Izy Dziugieł Jej Wysokość Miesiączka Kochana Kobieto! Jeśli masz przeczytać jedną książkę w tym roku albo w następnym, to niech będzie ta. Ok? Zrób to z szacunku do siebie, bo na taki Ty i Twoje ciało zasługujecie!
  3. Recenzja Magdaleny z krag-kobiet.pl
    Mieszkanie było nieposprzątane, naczynia nieumyte, czytałam!Piękna, ważna i potrzebna książka, która dla wielu kobiet może być pierwszym albo kolejnym krokiem w kierunku większej akceptacji siebie, miłości do swojego ciała, zrozumienia cyklu, szacunku dla kobiecości.