Linki

ROZWÓJ

Stowarzyszenie Kobiet Dakini warsztaty dla kobiet, tworzenie nowych wzorców kobiecości
www.dakini.org.pl

Ciekawy serwis o seksualności kobiet

www.seksualnosc-kobiet.pl

Ciekawy blog prowadzony przez doulę Karoline Anweiler

Centrum Naturalnego Rodzicielstwa ROZKWIT w Białymstoku i blogi Emilii Jaworskiej, twórczyni Rozkwitu, douli i aktywistki: Vivat Poród  i Vivat Eko

ZDROWIE

Położne z Katowic i okolic: ODDZIAŁ WOJEWÓDZKI Polskiego Towarzystwa Położnych w Katowicach

strona Katarzyny Jaszczyk-Górskiej o gotowaniu 5 przemian i o tym, jak dbać o zdrowie kobiet z perspektywy medycyny chińskiej

www.5przemian.pl 

serwis o antykoncepcji, płodności i seksualności

www.owulacja.pl 

Strona dr n. med. Barbara Kozakiewicz, specjalista ginekolog, onkolog, położnik

Kobietom z Warszawy i okolic szczególnie polecam panią dr. Kozakiewicz - mądrą, o wielkiej wiedzy na temat zdrowia kobiet i oddaną temu, co robi.  

EKOLOGIA i FAIR TRADE

O odpowiedzialnych zakupach i sprawiedliwym handlu - gdzie i od kogo kupować ubrania, zabawki, żywność. 

www.ekonsument.pl

Jak zapobiegać zmianom klimatu, kalkultor emisji CO2-oblicz swoją emisję i dowiedz się jak możesz ją ograniczyć.

www.dlaklimatu.pl

PO ANGIELSKU

muzeum menstruacji
www.mum.org

strona o kobiecym ciele tworzona przez kobiety
www.yoni.com

kulturotwórcze znaczenie miesiączki, strona współtworzona przez Judy Grahn, autorkę słynnej książki Blood, bread and roses – how menstruation created the world. (Krew, chleb i róże – o tym jak miesiączka stworzyła świat)
www.metaformia.org

strona dla nastolatek
www.scarleteen.com


 

 

Nienarodzona dziewczynka w połowie ciąży (waży wtedy ćwierć kilograma)– ma w swoich malutkich jajnikach 6 milionów komórek jajowych!

Wagina jest najczystszą przestrzenią kobiecego ciała, czystszą niż usta. Ma pH od 3,8 do 4,5, takie jak czerwone wino :-)

więcej o pieknie kobiecego ciała

  1. Recenzja Oskara Majdy
    7 skutecznych sposobów - recenzja Oskara Majdy"7 skutecznych sposobów na bolesne miesiączki, czyli jak przemienić ból w przyjemność " to według mnie obok „Tańca spirali” Starhawk najważniejsza książka, którą wydano w Polsce w 2016 roku. W odważny, bezpretensjonalny sposób poruszany jest w niej temat miesiączki, obłożonej w Polsce licznymi tabu, marginalizowanej, niejednokrotnie wyszydzanej. A przecież miesiączka jest ważną częścią życia każdej Polki i każdego Polaka. Nasze matki, siostry, żony, partnerki, koleżanki z pracy wszystkie miesiączkują, nawet jeśli większość z nich dokłada wszelkich starań, żeby ten aspekt ich życia pozostał niezauważalny, ukryty. Natalia Miłuńska, która od 18 lat zajmuje  się badaniem cyklu menstruacyjnego i pracuje w tym kontekście z kobietami stawia w swojej książce kilka ważkich tez. Według niej miesiączka nie musi być bolesnym, traumatycznym, doświadczeniem a praca z własnym cyklem menstruacyjnym może pozwolić każdej kobiecie nawiązać kontakt z jej własnym ciałem, jej kobiecością i całym związanym z nimi ogromnym potencjałem.
  2. Recenzja Izy Dziugieł
    Recenzja Izy Dziugieł Jej Wysokość Miesiączka Kochana Kobieto! Jeśli masz przeczytać jedną książkę w tym roku albo w następnym, to niech będzie ta. Ok? Zrób to z szacunku do siebie, bo na taki Ty i Twoje ciało zasługujecie!
  3. Recenzja Magdaleny z krag-kobiet.pl
    Mieszkanie było nieposprzątane, naczynia nieumyte, czytałam!Piękna, ważna i potrzebna książka, która dla wielu kobiet może być pierwszym albo kolejnym krokiem w kierunku większej akceptacji siebie, miłości do swojego ciała, zrozumienia cyklu, szacunku dla kobiecości.